SARMAŞIK
Yoksullukla Mücadele ve Sürüdürülebilir Kalkınma Derneği
Ana Sayfa | İletişim Bilgileri | İletişim Formu |
››
Ana sayfaGıda BankasıGıda Bankası Projesi
GIDA BANKASI PROJESİ

GIDA BANKASI PROJESİ

SARMAŞIK Derneği ; kentimizde üretim dışı kalmış yurttaşlarımızın üretime dahil edilmesini sağlama, üretimi arttırma, beceri edindirme ve sürdürülebilir kalkınmayı esas alan çalışmalarla yoksullukla mücadele etmeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Yoksullukla ilgili kentimizde çalışma yürüten tüm sivil toplum örgütleri, işadamları dernekleri, meslek kuruluşları ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ortak çalışmalar yürütmektedir. Derneğimiz istihdam, beceri-meslek edindirme ve sürdürülebilir kalkınma çalışmalarının yanı sıra yoksul yurttaşlarımızın yararlanması amacıyla da belli projeler üzerinde çalışmaktadır. Bu çalışmalardan biri de 43 kurum ve kuruluşun ortaklığıyla kurulan Sarmaşık Gıda Bankası Projesi’dir.

 

Genel amacı “Diyarbakır’da ikamet eden ve temel gıda maddelerini karşılamakta güçlük çeken yoksul yurttaşlarımıza çağdaş ve adil yöntemlerle gıda yardımında bulunmak” olan Gıda Bankası Projesi “Sosyo-ekonomik açıdan yardım yapabilecek durumda olan kişi, şirket, kurum, kuruluş, grup ya da sivil toplum örgütleri arasında dayanışma ve yardımlaşma olanaklarını artırmak; kentimiz için yapılacak çalışmalarda ortak iş üretme kültürünü daha da yaygınlaştırmak” özel amacına uygun bir yapılanmadır.

Bu Yazı 7688 kez okundu
Tüm Habler | Tüm Duyurular | Tüm Etkinlikler Adres : Selahaddin Eyyubi Mahallesi Turgut Özal Bulvarı Aydın Şelale Evleri 10. Blok Kat: 4 No: 6 Bağlar/DİYARBAKIR
Gıda Bankası : Selahattin Eyubi Mah. Aydın Arslan Bulvarı Pektaş-2 Apt. Altı (Sultan Hastanesi Arkası) Bağlar / Diyarbakır
Tel : 412 237 66 00 - 0533 352 52 40 - E-Posta : samasik21@gmail.com